Stradiņa slimnīcā uzstādīts jauns lineārais elektronu paātrinātājs onkoloģisko pacientu ārstēšanai


Mūsdienu medicīna neapstājas, meklējot jaunas iespējas uzlabot pacientu dzīves kvalitāti un ārstēšanas efektivitāti. 2023.gadā A.Medical īstenotais sadarbības projekts ar Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu (PSKUS) ir lielisks piemērs tam, kā modernās tehnoloģijas var būtiski ietekmēt onkoloģisko pacientu ārstēšanas procesu. 

Onkoloģijas klīnikā tika uzstādīta ražotāja Elekta lineārā elektronu paātrinātāja iekārta Elekta Harmony Pro, kas palīdzēs onkoloģijas pacientiem uzlabot ārstēšanās procesu. Lineārais elektronu paātrinātājs ir izstrādāts, lai nodrošinātu augstas kvalitātes trīs dimensiju un intensitātes modulētu staru terapiju onkoloģijas pacientiem. Modernā, jaunā tehnoloģija nodrošina:

  • ievērojami samazinātu ietekmi uz pacientu, piedāvājot saudzīgu ārstēšanas pieeju;
  • minimāla ietekme uz veseliem audiem un orgāniem, neizraisot nepatīkamus vai ilgstošus blakus efektus pacientam, kas bieži var rasties staru terapijas rezultātā. 

Slimnīcas Galvenā ārste prof.Eva Strīķe: “Mūsu slimnīca ir vieta, kur Latvijā tika nodibināta pirmā onkoloģijas nodaļa. Lai kā arī tās funkcionalitāte turpinātos, toreiz tas bija kas jauns, īpašs, cilvēka veselību un dzīvību glābjošs. Rezultāts darbam atspoguļojas cilvēku skaitā, kam esam varējuši palīdzēt. Slimnīcas simtgade bija brīdis, kad atklājām pirmo staru paātrinātāju pēc renovācijas un tikai sapņos varējām vēlēties divas jaunas iekārtas tik īsā laika sprīdī. Paldies visiem, kas šo sapni nepazaudēja, līdz mēs esam nonākuši pie pasaules līmeņa tehnoloģijām!” 

Stradiņa slimnīca turpina attīstīties, uzlabojot savu medicīnas infrastruktūru un piedāvājot pacientiem labākās iespējamās ārstniecības metodes. Šis projekts ir solis uz nākotni, kurā medicīnas aprīkojums un tehnoloģijas darbojas roku rokā, lai sniegtu pacientiem optimālu ārstēšanu un cerību uz pilnvērtīgu dzīvi. 

Pieteikties jaunumiem
Leave this field empty if you're human: